مشروح اخبار


» 2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمداستاندار کهگیلویه وبویراحمد: گفت: حوزه اقتصادی استان به خصوص اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کنند.

 اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کند

استاندار کهگیلویه وبویراحمد: گفت: حوزه اقتصادی استان به خصوص اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کنند.
به گزارش راک نیوز،سیدعلی احمدزاده در بازدید سرزده از اداره کل اقتصاد و دارایی و امور مالیاتی استان گفت: هدف از این بازدیدها قدردانی از خدمات کارمندان دولت است. 
استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: مدیران کل را در اکثر جلسات می بینیم اما کمتر فرصت آشنایی با کارمندان فراهم می شود که از زحمات و تلاش های آنها قدردانی شود.
احمدزاده تصریح کرد: دستگاه‌های اقتصاد و دارایی و امور مالیاتی از دستگاه‌های موفق استان هستند و مدیران جهادی و پای کاری دارند.
وی با اشاره به وصول ۹۹ درصد سهمیه مالیاتی در استان گفت: اداره کل مالیاتی استان در این خصوص رتبه اول کشور را کسب کرد که این مهم با همکاری کارمندان محقق شده است.
استاندار افزود: نگران وصول سهمیه مالیاتی استان بودیم که از امور مالیاتی خواستیم بدون اینکه مردم متحمل فشار شوند از طریق شرکت‌هایی که فرار مالیاتی دارند درآمد مالیاتی استان محقق شود.
وی بر توجه به ورزش کارمندان تاکید کرد و گفت: اگر می خواهیم کارکنان نشاط داشته باشند باید ورزش کارمندان جدی گرفته شود.
دکتر احمدزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اقتصاد و دارایی زمینه حضور سرمایه‌‌گذاران خارجی را فراهم کند، گفت: به همراه استانداران سراسر کشور نشستی با سفرای کشورهای خارجی در وزارت امور خارجه داشتیم و در زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان‌های مختلف گفت‌وگو شد.
وی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در بخش گردشگری، کشاورزی، نفت و گاز، سدسازی و سایر حوزه‌ها دارای استعداد و پتانسیل خوبی جهت حضور سرمایه‌گذاران خارجی است.
احمدزاده با بیان اینکه به دنبال خواهرخواندگی با کشور عمان هستیم، به دیدار با سفیر کشور نروژ در تهران اشاره و عنوان کرد: ارتباط و تعامل با کشورهای اروپایی از طریق بخش گردشگری امکان‌پذیر است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ارتباط با کشورها و سرمایه‌گذاری خارجی را برای این استان ضروری دانست و عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد باید از این محیط بسته‌ای که به لحاظ سرمایه گذاری خارجی در آن قرار دارد خارج شود.
وی بیان کرد: سال گذشته سرمایه‌گذارانی از کشور عراق برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت به استان سفر کردند و در زمینه گردشگری با مسئول کشور عراق در تهران دیدار داشتیم اما تعامل کهگیلویه و بویراحمد باید فراتر از این باشد و بتوانیم با کشورهای بیشتری ارتباط داشته باشیم.
احمدزاده بیان کرد: کشورهای عربی به دلیل قرابت مذهبی که با جمهوری اسلامی ایران دارند علاقمند به حضور در ایران هستند و اگر بتوانیم از فرصت ایجاد شده با کشورهای حوزه خلیج فارس استفاده کنیم و تعامل داشته باشیم کار بزرگ و ارزشمندی انجام دادیم.
وی خطاب به مدیران گفت: از فرصت ایحاد شده و تعامل دولت سیزدهم با کشورهای عربی استفاده شود لذا توصیه می کنم بخش گردشگری استان فعالیت بیشتری داشته باشد.
احمدزاده پس از اطلاع از گزارش مدیرکل اقتصادی و دارایی استان مبنی بر شناسایی ۵۰ ظرفیت سرمایه‌گذاری در استان و تایید ۲۰ مورد از آنها گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری استان به زبان‌های مختلف در اختیار وزارت امور خارجه قرار گیرد تا سفرای کشورهای مختلف با این فرصت‌ها آشنا شوند.
وی با بیان اینکه، اگر پای کار باشیم می‌توانیم بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی در استان را محقق کنیم خاطرنشان کرد:استان استعداد و توانمندی بالقوه‌ای در زمینه‌های مختلف دارد لذا اقتصاد و دارایی و حوزه اقتصادی استانداری اقدامات لازم برای حضور گردشگران خارجی را فراهم کنند.
استاندار با تاکید براینکه مردم و رسانه‌ها هم برای حضور سرمایه گذاران خارجی تلاش کنند ابراز داشت: از فرصت ایجاد شده تعامل با کشورهای دنیا و حضور سرمایه گذار خارجی در استان در راستای صادرات محصولات استان استفاده شود.
وی بیان کرد: تولیدات صنایع دستی، آب آشامیدنی و تولیدات بخش کشاورزی از جمله ظرفیت های استان برای صادرات است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید سرزده تک به تک با کارکنان این اداره کل  دیدار و در جریان مشکلات و خواسته های آنها قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع آنها را صادر کرد.
 

*************************


برنامه ملاقات عمومی استاندار برگزار شد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با جمعی از مردم استان ملاقات داشت و مشکلات آنها را بررسی کرد.
سیدعلی احمدزاده در ادامه ملاقات های عمومی روز شنبه با جمعی از مردم مناطق مختلف که در زمینه های اقتصادی، معیشتی و اشتغال مشکلاتی داشتند دیدار کرد.
عمده کسانی که در ملاقات عمومی امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند ذغدغه اشتغال داشتند که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جذب نیرو در دستگاه های اداری تنها از طریق برگزاری آزمون انجام می شود و هیج فردی به طور دستوری جذب ادارات نمی شود.
استاندار با اشاره به اینکه دولت به زودی آزمون برگزار می کند و تعدادی افراد جذب ادارات می شوند، گفت: سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ نفر است که به زودی از طریق رسانه ها آگهی برای ثبت نام و شرکت در آزمون اعلام می شود.
دکتر احمدزاده عنوان کرد: البته اشتغال تنها پشت میزنشینی و جذب در ادارات نیست و کسانی که جویای کار هستند می توانند در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی علاوه بر اینکه برای خود شغل ایجاد کنند زمینه ساز اشتغال برای دیگران هم باشند.
وی با اشاره به ایجاد شهرک گلخانه‌ای توسط جهاد کشاورزی گفت: در حوزه کشاورزی ظرفیت های متعددی برای ایجاد اشتغال وجود دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه های استان برای سفر آینده رئیس جمهور گفت: در سفر رئیس جمهور پروژه های مختلفی کلنگ زنی می شوند که با احداث این پروژه ها زمینه اشتغال جمع زیادی از متقاضیان جویای کار فراهم می شود.
دکتر احمدزاده در این دیدار دستورات لازم برای کسانی که مشکلاتی داشتند را صادر کرد.تاریخ انتشار : 13 خرداد 1402 20:21» اخبار مرتبط:

 • معرفی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فرصت استثنایی گردشگری کشور/ رونمایی از ط ...
 • مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد:جذب بی سابقه اعتبارا ...
 • راه اندازی سایت سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد
 • دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد از هلدینگ‌های بانک ملی برای سرمایه‌گذاری ...
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با رئیس اتاق ایران؛ بخش خصوصی زمینه‌ ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler