مشروح اخبار


» ورزش و جوانان منهای جوانان / اقداماتی که دهقان می‌توانست، ولی نکرد!علیرغم آنکه مقام معظم رهبری سال جاری را «سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام نهاده و در کنار حضور دولت مردمی، فضا برای کارها و اقدامات فراوان و جهادی فراهم شده، اما اقدام قابل توجهی از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد دیده نشده است.

به گزارش راک نیوز،علیرغم آنکه مقام معظم رهبری سال جاری را «سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام نهاده و در کنار حضور دولت مردمی، فضا برای کارها و اقدامات فراوان و جهادی فراهم شده، اما اقدام قابل توجهی از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد دیده نشده است.

گویی مدیرکل این اداره، مقوله جوانان را به طور کلی فراموش کرده و در حوزه ورزش نیز اقدام چندانی انجام نداده است. چرا که خبری از اقدامات دهقان در این خصوص دیده نمی‌شود. از این رو لازم است معاونت جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد پاسخ دهد در سال جاری چه کارهایی انجام داده است؟
گفته می‌شود حوزه جوانان این اداره‎‌کل گویا در رکود است و خبری از فعالیت‌های آن مخابره نمی‌شود. این در حالی است که بر اساس شاخص‌های آماری، آسیب‌های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد رو به فزونی است و یکی از مأموریت‌های اداره‌کل ورزش و جوانان اقدام برای کاهش آنهاست. ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج که میلیاردها برای آن هزینه شده، می‌توانست نقشی جدی در پر کردن خلأ اوقات فراغت جوانان و افزایش میل به ورزش در بین آنها ایجاد کند، عملاً همانند؛ اسکلت بی‌روحی رها شده که نه تنها به کاهش آسیب‌ها نینجامیده بلکه خود بستری برای انواع این آسیب‌ها فراهم کرده است. این ورزشگاه که یکی از غول‌های زیرساختی در حوزه ورزش است و با هزینه نظام جمهوری اسلامی برای رونق ورزش فراهم شده، در سایه سوءمدیریت خاک می‌خورد و استفاده‌ای از آن صورت نمی‌گیرد. این در حالی است که بسیاری از باشگاه‌های ورزشی، فضایی برای بازی و تمرین ندارند و برخی از تیم‌ها تمرین‌هایشان را در زمین سیمانی و یا آسفالت انجام می‌دهند. روشن نیست که بر اساس کدام منطق، از زیرساختی که وجود دارد، استفاده نمی‌شود. این سؤالی است که باید مدیرکل این اداره به آن پاسخ دهد. از سوی دیگر، حتی دیده نشده که یک پروژه مهم در این دوره کلنگ‌زنی شود.
کهگیلویه و بویراحمد در حوزه جوانان با مسائل بسیار مهمی روبه‌رو است؛ کاهش ازدواج، افزایش طلاق، تعلل در پرداخت وام‌های ازدواج، افزایش بیکاری و ... همه و همه مسائلی است که در یک سوی آن ورزش و جوانان قرار دارد که عملاً اقدامی از او دیده نمی‌شود. در حالی که دهقان می‌توانست در راستای کاهش این معضلات، با خیرین، جهاد کشاورزی، اداره کار و ... رایزنی کند تا بخشی از مشکلات این قشر پرجمعیت حل شود. دهقان می‌توانست با رایزنی‌های مختلف، با دریافت زمین، مشکل مسکن بخشی از جوانان را حل می‌کرد. دهقان باید پاسخ دهد درباره طرح جوانی جمعیت، چه اقداماتی انجام داده است. تمامی این‌ها بخشی کوچک از وظایفی است که بر عهده معاونت جوانان این اداره‌کل است، اما در عین ناباوری هیچ‌یک از شاخص‌های مربوطه که به آنها اشاره شد، روند مثبت و امیدوارکننده‌ای نداشته‌اند.
ممکن است مدیرکل در پاسخ به چنین نارسایی‌هایی، وضعیت اقتصادی موجود را بهانه کرده و از استراتژیِ فرار رو به جلو استفاده کند. اما باید گفت مدیر کارآمد کسی است که در شرایط سخت بتواند کار کند و از ظرفیت‌های قانونی برای جذب سرمایه گذار و خیر استفاده نماید.
در حالی که کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های چهارفصل کشور است و ظرفیت میزبانی برخی از مسابقات ورزشی ملی را دارد، یکی از مهمترین پروژه‌های ورزشیِ آن سالهاست خاک می‌خورد. هتل ورزش یکی از پروژه‌های بزرگ استان است که متأسفانه راکد مانده و تلاشی از سوی مدیرکل جدید برای پیگیری آن دیده نمی‌شود.
گویی این اداره‌کل تنها به کارهای روزمره‌ای همچون ارائه مجوز به متقاضیان باشگاه‌های ورزشی و ... اکتفا کرده و دیگر وظایف خود را فراموش کرده است. حتی ارائه تسهیلات به قهرمانان ورزشی نیز دیده نمی‌شود. در حالی که در گذشته به این قهرمانان تسهیلاتی هر چند اندک داده می‌شد که خود مشوقی برای سایر ورزشکاران می‌شد.
وضعیت در این اداره‌کل به گونه‌ای است که موجب گلایه برخی از پیشکسوتان و بزرگان حوزه ورزش شده است که در بخش‌های بعدی مصاحبه با آنها در این پایگاه خبری منتشر خواهد شد./کبناتاریخ انتشار : 18 اسفند 1401 01:47» اخبار مرتبط:

 • خبر خوش مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد برای مردم سرفاریاب/ ن ...
 • مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد+حکم
 • دیدار فرماندار شهرستان لنده با سرپرست ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد
 • مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد+عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام