مشروح اخبار


» حمله روزنامه شهرداری تهران به جایزه شروین: در حد «گرمی» نیست!سردبیر روزنامه همشهری درباره شروین حاجی‌پور که دیروز برنده جایزه گرمی شد، یادداشتی نوشته که مدعی شده اهدای این جایزه داوری نمی‌شود و ترانه حاجی‌پور دارای آن شان و منزلتی نیست که جایزه گرمی «اصلی» به او اهدا شود.

به گزارش راک نیوز ؛ دانیال معمار نوشته: مصداق پنجم: بعضی‌ها نمی‌خواهند مهم‌ترین ابزار دشمن علیه کشورمان را ببینند. تنها اسلحه‌‌ تحریم است و تا توانستند از این ابزار استفاده کردند. وقتی سراغ آشوب‌سازی داخلی رفتند که این سلاح تقریبا از کار افتاد. تأثیر واقعی تحریم از بین رفت؛ تأثیر ذهنی‌اش نه. حالا هم با همان تأثیر ذهنی تحریم می‌خواهند بر آتش ناآرامی‌ها بدمند. تحریم سپاه و نهادها و شخصیت‌ها، اثری ندارد، اما در حمایت ذهنی از اغتشاش مؤثر است. نمی‌گذارد آتش به‌طور کامل خاموش شود.

مصداق ششم: امروز هم گروهی نمی‌خواهند سیاسی بودن جایزه شروین حاجی‌پور را بپذیرند. ماجرا همان ماجراست. طراحی دشمن مثل روز مشخص است. قرار نیست به اثری جایزه داده شود که ‌شأن و منزلت هنری دارد؛ چون اساسا داوری نمی‌شود. ماجرای یک نظرسنجی است که فقط 135هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند. کمتر از 100هزار نفر ترانه «برای» را برای اهدای جایزه جدید «بهترین ترانه تغییر اجتماعی» پیشنهاد داده‌اند. اصل این جایزه هم ظاهرا اهمیتی ندارد و برای نخستین‌بار است که اهدا می‌شود و جزو جوایز اصلی «گرمی» نیست، اما می‌توان با آن در آشوب‌های اخیر ایران اثر ذهنی گذاشت. می‌توان کاری کرد که خبرش مثل بمب میان مردم بی‌خبر صدا کند. چطور؟ با اهدای این جایزه کم‌اهمیت توسط زن رئیس‌جمهور آمریکا.

یادتان نرود که تنور اغتشاش حداقل در ذهن‌ها نباید خاموش شود؛ این دستور کار همان کسانی است که این آتش را روشن کردند.تاریخ انتشار : 18 بهمن 1401 11:43» اخبار مرتبط:

 • شروین حاجی‌پور برنده معتبرترین جایزه سال شد
 • شاعر کهگیلویه وبویراحمدی نامزد بخش ویژه کتاب سال غزل شد
 • رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛ هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی جا ...
 • واکنش عجیب کیهان به جایزه گرفتن اصغر فرهادی در جشنواره کن
 • سینمای ایران برقله افتخار/ شهاب حسینی و اصغر فرهادی، برندگان نخل طلای کن
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام