مشروح اخبار


» اختلال و قطعی اینترنت در تهران و سایر شهرهاوب سایت تجارت نیوز از اختلال و قطعی اینترنت در بعضی مناطق تهران و سایر شهرها خبر داده است.

در توضیح این خبر آمده:

* مشاهدات و تجربه شخصی کاربران نشان می‌دهد که امروز، ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ اینترنت در تهران و دیگر شهرها دچار قطعی و اختلالات زیادی است.

* امروز بعضی کاربران از اختلال و قطعی اینترنت همراه و ثابت در برخی از مناطق تهران و شهرهای دیگر خبر دادند.

* همچنین مشاهدات خبرنگار ما نیز حاکی از آن است که در میدان هفت تیر، میدان حضرت ولی‌عصر (عج) و میدان امام خمینی (ره) اینترنت همراه قطع یا دچار اختلال و کاهش سرعت است.

* هنوز هیچ یک از مسئولان ذی‌ربط درباره این اختلالات اظهارنظری نکرده‌‌اند.

* همچنین این کاهش و قطعی اینترنت مربوط به شهر یا اپراتور خاصی نیست. در بسیاری از نقاط کشور و همچنین روی شبکه بیشتر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت، اختلالات و مشکلاتی در اینترنت مشاهده می‌شود.

* نت بلاکس نیز این اختلالات را تایید می‌کند؛ همچنین روز گذشته گزارش نت بلاکس  قطعی کامل اینترنت در سنندج را تایید کرد. همچنین در این شهر اینترنت ثابت نیز قطع شده بود. موضوع کندی سرعت و اختلالات اینترنت مدت‌هاست که مورد شکایت کاربران است و به اشکال مختلف نارضایتی خود را اعلام کرده‌اند.

* امروز، ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ نیز برخی نمایندگان مجلس در مورد کاهش سرعت اینترنت از وزیر ارتباطات سوال کردند. بر این اساس در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، سوال معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار و چند نماینده دیگر مجلس از وزیر ارتباطات در مورد کاهش سرعت اینترنت مطرح و اعلام وصول شد.

* مجتبی رضاخواه، نماینده تهران و تعداد دیگری از نمایندگان هم در مورد علت کاهش شدید سرعت اینترنت در ماه‌های اخیر از وزیر ارتباطات سوال کرده‌اند. قرار است این سوال‌ها به کمیسیون صنایع و معادن مجلس رفته و پس از بررسی و تایید،عیسی زارع پور به عنوان وزیر ارتباطات دولت برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس فراخوانده شود.

* بارها کارشناسان پیرامون اختلالات اینترنت هشدار داده‌اند؛ چراکه این موضوع می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به کسب‌وکارهای کوچک و خانگی وارد کند. همچنین وابستگی بالای زندگی امروز افراد به اینترنت، این فناوری را تبدیل به بخش جدا ناپذیر کارها و روزمره ایشان کرده است.

 تاریخ انتشار : 30 شهریور 1401 02:18» اخبار مرتبط:

 • اینترنت در برخی استان ها وصل شد
 • تلگرام و اینستاگرام تا اطلاع ثانوی روی اینترنت ثابت قطع شد
 • اختلال در اینترنت هرمزگان/آیا لنگر وکشتی مقصرند!!
 • کاهش سرعت اینترنت و باز نشدن برخی از سایت‌ها
 • اختلال اینترنت در استان كهكلویه و بویر احمد هنوز مشكل قطع ارتباط اینترنتی ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler