مشروح اخبار


» نجات همزمان دو بانوی کوهنورد در ارتفاعات ۳۵۰۰ متری دنا با اعزام دو تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان دنا دو بانوی کوهنورد در ارتفاعات  ۳۵۰۰ متری کوه دنا نجات یافتند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: طی تماس تلفنی مردمی با شماره۱۱۲ کشیک امداد و نجات کوهستان شهرستان دنا مبنی بر مصدوم شدن بانوی ۵۴ ساله کوهنورد اهل شهر شیراز در ارتفاعات ۳۵۰۰ متری قله کله خرمن منطقه نول در کوه دنا یک تیم چهار نفره امداد و نجات کوهستان (تیم اول)به محل اعزام شدند.
سید امان الله جهان بین تصریح کرد: تیم امداد بعد از هشت کیلومتر کوهپیمایی به محل حادثه (ارتفاعات پرشیب و صعب‌العبور قله کل خرمن) رسیدند و فرد مذکور را که از ناحیه زانو دچار کوفتگی شدید شده بود ضمن انجام آتل بندی و ثابت کردن در بسکت نجات به پایین ارتفاعات منتقل کردند.
وی عنوان کرد: بنا به گزارش گروه دیگری از کوهنوردان استان فارس که در محل حادثه اول حضور داشتند مبنی بر آسیب دیدگی کوهنورد دیگری در ارتفاعات بالاتر از آن محل و با درخواست تیم اول امداد و نجات تیم دوم امداد و نجات کوهستان متشکل از چهار نفر به ارتفاعات مذکور اعزام و بانوی ۳۸ ساله ای عضو گروه کوهنوردی استان فارس که از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شدید شده بود را ضمن انجام آتل بندی و ثابت کردن در بسکت نجات تا پایین ارتفاعات حمل و به مسئولین گروه کوهنوردی فارس تحویل دادند تا تحت درمان قرار گیرد .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود :پایگاه امداد و نجات کوهستان شهرستان دنا به دلیل گردشگر پذیر بودن منطقه و حضور مداوم گروه‌های متعدد کوهنوردی در ارتفاعات دنا همواره از پایگاه‌های پر عملیات و فعال امداد نجات در استان است و با شماره کشیک ۱۱۲ امداد و نجات در همه اوقات شبانه روز آماده خدمت رسانی می باشد .
لازم به ذکر است آغاز عملیات ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته وپایان عملیات ساعت ۳ بامداد امروز بوده است


تاریخ انتشار : 7 مهر 1399 16:20» اخبار مرتبط:

 • نجات جان کوهنورد شیرازی در ارتفاعات بویراحمد 
 • نجات 8 کوهنورد گمشده یاسوجی در ارتفاعات زردکوه چهار محال بختیاری
 • مرگ دردناک کوهنورد تنها درارتفاعات دراک شیراز +عکس
 • جزئیات بیشتر از نجات 35 کوهنورد یاسوجی در ارتفاعات خاییز بوشهر+عکس
 • نجات دو کوهنورد گرفتار در ارتفاعات "خُنگ بِنار" گچساران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود