مشروح اخبار
 » شهرستان باشت با کمبود جدی روحانی مواجه است

 برای هرگونه کار فرهنگی باید هزینه کرد چراکه نمی‌شود با دست خالی و از سویی نبود روحانی در فعالیت‌های فرهنگی موفق بود.


 

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی عصر امروز در ستاد اقامه نماز شهرستان باشت اظهار کرد: برای هرگونه کار فرهنگی باید هزینه کرد چراکه نمی‌شود با دست خالی و از سویی نبود روحانی در فعالیت‌های فرهنگی موفق بود.

وی اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و برگزاری نماز جماعت در مدارس، ادارات و بسیاری از مساجد با کمبود امام جماعت و روحانی مواجه هستیم و در این ارتباط از طریق حوزه علمیه باید این خلأ پر شود.

وی به موضوع اقامه نماز جماعت و برگزاری به موقع آن در مساجد، نمازخانه‌ها و مدارس و مکان‌های عمومی تأکید کرد و گفت: برای راهبردی و عملی کردن فریضه نماز و مسائل دین باید روحانی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اداراتی که دارای تعداد پرسنل و کارکنان زیادی هستند باید به فکر تامین روحانی برای اقامه نماز جماعت خود باشند، افزود: بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی را هم می‌توان در قالب نماز جماعت انجام داد و به نتیجه رساند.

امام جمعه باشت با بیان اینکه در مورد تقویت، ارتقا و ترویج فرهنگ نماز به خصوص اقامه نماز جماعت همه باید ایده و پیشنهاد بدهیم و برنامه‌ریزی کنیم، گفت: نماز از جمله عبادتی همیشگی است و هر روزه و به هر حالتی و در هر حالی باید انجام داد لذا اهمیت والای آن در ساختن خانواده و اجتماع و تعالی جامعه است و نباید از آن غافل شد.

عبودی نماز را عامل بازدارنده از هرگونه فساد عنوان کرد و اظهار داشت: نماز سبب کاهش فحشا، منکرات، دزدی و بسیاری از مسائل اجتماعی و عامل ایجاد و بالا رفتن ضریب امنیت می‌شود لذا هرگونه هزینه در این رابطه سرمایه‌گذاری است و بی‌توجهی از آن هم جامعه را به تباهی می‌کشاند.تاریخ انتشار : 23 آبان 1391» اخبار مرتبط:

 • مراسم عاشورا؛ مردم زیر باران، استفاده از چتر براي امام جمعه+حاشیه ها
 • اقامه نماز جماعت در 50 مسجد و نمازخانه بين راهي استان بوشهر
 • قرائتی: سخنرانی بین ۲ نماز گروگانگیری است
 • این هفته نماز جمعه تعطیل است
 • کار فرهنگی در سخنرانی خلاصه نمی‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg