مشروح اخبار


» آیا آیت الله رئیسی رئیس جمهور بعدی خواهد بود؟راک نیوز /  سفیر اسبق کشورمان گفت: با توجه به عملکرد مثبتی که آیت‌الله رئیسی در مبارزه با فساد داشته احتمالا در صورت نامزدی؛ رئیس جمهور بعدی خواهد بود.


 محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق کشورمان ، درباره شانس اصلاح طلبان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ، گفت: اصلاح طلبان پایگاه تضعیف شده قبلی خود را نیز در جامعه از دست داده اند و مواضع آن‌ها نه تنها مورد نقد بلکه مورد مضحکه مردم نیز قرار گرفته است.
او ادامه داد: برای مثال مواضع آقایان روحانی و جهانگیری در ایام انتخابات ۹۶ به وفور در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود؛ مثلا آن زمان که می‌گفتند اگر رقیب روحانی پیروز شود دلار به قیمت ۵ هزار تومان افزایش خواهد یافت، تحریم‌های آمریکا تشدید خواهد شد و بقیه بلد نیستند مذاکره کنند و از این حرف‌ها.
قدیری ابیانه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان  افزود: مردم در انتخابات مجلس هم به اصلاح طلبان اعتماد نکردند و امروز هم مطرح شدن اسامی مثل ظریف، نوبخت، جهانگیری و سید حسن خمینی نشان از استیصال اصلاح طلبان در نداشتن مهره‌ای است که حتی بتواند ذره‌ای اعتماد عمومی را جلب کند.کسانی که ممکن است وارد عرصه انتخابات شوند از جناح غیر از اصلاح طلبان احتمالا آقای قالیباف، علی لاریجانی ، محسن رضایی ، حاج بابایی ، آیت الله رئیسی ، جلیلی و میرسلیم هستند.
سفیر اسبق کشورمان گفت: البته قطعا افراد دیگری هم کاندید خوهند شد، اما باید دید که کدام یک از آن‌ها برای سمت ریاست جمهوری احراز صلاحیت خواهند شد ، احمدی نژاد اصلا اصولگرا نبوده و نیست و از طرف این طیف هم کاندید نخواهد شد و در صورت حضور در انتخابات هم قطعا رد صلاحیت می‌شود و احتمالا عملکردی مانند سال‌های ۹۲ و ۹۶ به نفع جریان اصلاحات خواهد داشت، اما راه به جایی نخواهد برد.
او با اشاره به احتمال کاندیداتوری آیت الله رئیسی در انتخابات خاطر نشان کرد: البته آیت الله رئیسی تمایلی برای نامزدی ندارد، اما قطعا با اصرار اقشار مختلف مواجه خواهد شد و با توجه به عملکرد مثبتی هم که رئیسی در مبارزه با فساد در قوه قضائیه داشته و پشیمانی افرادی که بر اثر تبلیغات سو به او رای نداده اند احتمالا در صورت نامزدی؛ رئیس جمهور بعدی خواهد بود.
قدیری ابیانه همچنین درباره حضور علی لاریجانی در انتخابات هم افزود: آقای لاریجانی مایل به پست ریاست جمهوری است، اما همراهی‌ افکار عمومی را برای این سمت ندارد و ماجرای نفوذ اکبر طبری هم در قوه قضائیه زمینه رای خاندان لاریجانی را از بین برده است و اگر رئیسی در انتخابات شرکت نکند، قالیباف نسبت به دیگران شانس بیشتری دارد؛ مگر اینکه در این یکسال گذشته عملکرد مطلوبی از او در حوزه ریاست مجلس مشاهده نشود.


تاریخ انتشار : 7 تیر 1399 11:29» اخبار مرتبط:

 • حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ تایید شد
 • هاشمی بيايد،اصلاح‌طلبان كانديدا نمي‌دهند
 • جواد لاریجانی: نباید از دولت احمدی نژاد انتقادکنیم چون به سود اصلاح طلبان ا ...
 • خاتمی نامزد شود بالای 20 میلیون رای خواهد آورد
 • کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود