مشروح اخبار


» رفتار تازه ، ناشناخته وخطرناک ویروس کووید۱۹ در چین “بلومبرگ” با انتشار این گزارش نوست ، دکتر “کیو هایبو” پزشک کارشناس دارویی عضو کمیسیون بهداشت ملی چین در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی چین از رفتار متفاوت و خطرناک ویروس کرونا در منطقه شمال شرق چین خبر داده و گفته بیماران مبتلا به کرونا در این منطقه از چین دوره نهفتگی و زمان بیماری طولانی‌تری را در مقایسه با موج نخست اپیدمی و بیماران شهر ووهان چین، تجربه می‌کنند.  


به گفته این پزشک چینی دوره طولانی‌تر نهفتگی که تا حدود ۳ هفته است، خطر شیوع بیشتر ویروس و ابتلای خوشه‌ای خانواده‌ها را به دنبال دارد، چون فرد ناقل بدون داشتن علامت و بدون اینکه احساس بیماری کند، ویروس را برای مدت  زمانی طولانی‌تر در دوره نهفتگی در محیط اطراف خود پخش می‌کند.

رفتار جدید و مرموز ویروس کرونا در چین
و همچنین از ابتلای طولانی‌تر بیماران دو استان شمال شرقی  “جیلین” و “هیلونگ‌جیانگ” به ویروس خبر داده و گفته بیماران کرونایی در این ۲ استان شمال شرقی چین ویروس را برای مدت زمان طولانی‌تری حمل می‌کنند و بهبودی آنها مدت زمان بیشتری می‌طلبد.
همچنین به گفته این پزشک متخصص چینی مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه از چین همگی تنها دارای علایم تنفسی هستند و دیگر علایم از قبیل قلبی، کلیوی و گوارشی در آنها دیده نشده است.
دکتر هایبو که پیشتر به عنوان پزشک متخصص برای مهار اپیدمی کرونا به شهر ووهان اعزام شده بود، گفت: ” در طول دو هفته گذشته ۴۶ مورد جدید در این ۲ استان گزارش شده است که در سه شهر ” شولان”، “جیلین” و “شنگ یانگ” در دو استان گسترش یافته است.”
دولت چین از زمان شیوع موج جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا این ۲ استان را با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر در قرنطینه قرار داده است.
همچنین گزارش‌های اولیه حاکی است نخستین ناقلان جدید ویروس کرونا در این منطقه از چین از کشور روسیه به این ۲ استان چین آمده‌اند.


تاریخ انتشار : 2 خرداد 1399 13:47» اخبار مرتبط:

 • ابتلای یکی از مدیران شهرستان کهگیلویه به ویروس کرونا
 • اولین فرد مبتلا شده به کرونا در چین شناسایی شد
 • افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در فسا
 • افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان +اسامی شهرها
 • کاهش ساعات کار ادارات در پی شیوع ویروس کرونا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام