مشروح اخبار


» ماجرای عزت کهگیلویه و تغییری که عدل هاشمی را نشانه گرفتآن زمان که سیاسیون کهگیلویه دیدند در کنار دستشان با لشکر کشی مسئولین استان معارفه ای انجام و تکریم به معنای واقعی انجام میشود و اینجا در بلاد شاپور، شبانه فرزند کهگیلویه عزل میشود مظلومیت را بیش از هر زمان دیگر لمس کردند و فریاد عزت از دست رفته کهگیلویه تیتر رسانه ها شد.
.


مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوزاست و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

تحلیل سیاسی؛
ماجرای عزت کهگیلویه و تغییری که عدل هاشمی را نشانه گرفت
آن زمان که سیاسیون کهگیلویه دیدند در کنار دستشان با لشکر کشی مسئولین استان معارفه ای انجام و تکریم به معنای واقعی انجام میشود و اینجا در بلاد شاپور، شبانه فرزند کهگیلویه عزل میشود مظلومیت را بیش از هر زمان دیگر لمس کردند و فریاد عزت از دست رفته کهگیلویه تیتر رسانه ها شد.
مقدمه-اگر چه در تحلیل ها و یادداشت های سیاسی پسا انتخابات از حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ تحلیلگران پاشنه آشیل نماینده فعلی را موضوعاتی چون مشورت پذیر نبودن آقای هاشمی، ناکار آمدی اطرافیان و هسته مرکزی، استفاده سطحی و غیره حرفه ای از شبکه های مجازی و رسانه ای و جدایی یاران نزدیک به وی عنوان کردند لکن نباید فراموش شود مطالبه بازگشت عزت بود که در دوسال اخیر چنان فضای کهگیلویه را تحت تاثیر قرار داد که به یک خواست عمومی مُبدل شد.
بازگشت عزتی که اتفاقا جریانات مختلف سیاسی متفق القول یک نظر واحد دارند که در سال های اخیر کهگیلویه از معادلات سیاسی کنار گذاشته شد و دلیل آن نبود اثر گذاران تصمیم ساز در چرخه مدیریت استان است.
طی چهارسال گذشته به کَرات آقای هاشمی پور خود را دور از جریانات سیاسی چه اصولگرا و چه اصلاح طلب معرفی میکرد و شاید همین مسئله باعث شد تا وی به یک نماینده خنثی در مباحث سیاسی مُبدّل و سهمی در مناصب مدیریتی نصیب وی و موکلینش در نظر گرفته نشود.
به نقل از فعالین سیاسی، فرهنگی و اجتماعی روزگاری کهگیلویه مرکز ثقل تصمیم گیری های سیاسی در سطح استان بود و فعالین این عرصه در دست داشتن اکثریت کرسی های مدیریتی در سطح استان را که فرزندان کهگیلویه بر آن تکیه داده بودند را گواه مدعای خود عنوان میکنند. آنان بر این عقیده اند به دلیل نبود کنشگران و اثر گذاران تصمیم ساز در سالهای اخیر موجبات به حاشیه رفتن این منطقه در معادلات مختلف خصوصا عرصه سیاسی رقم خورده است بگونه ای که فرزندان چهار شهرستان کهگیلویه، لنده، چرام و بهمئی علی رغم همه ظرفیت ها خانه نشین شده اند.
اگر چه عزت را *تنها* نمی توان در دست داشتن مناصب مدیریتی دانست لکن اکثریت فعالین سیاسی براین امر واقفند که روند تحقق مطالبات هر منطقه در حوزه های مختلف در صورت داشتن نیروی های انسانی دلسوز، شجاع و مطالبه گر میتواند نقش بسزایی در رشد یک منطقه ایجاد نماید که در این زمینه مثال های بیشماری از مناطق مختلف کشور میشود ذکر کرد بطوری که گاها یک نیرو برای یک منطقه میتواند تاثیر گذاری فوق العاده ای داشته باشد.
نتیجتا میتوان روی این نکته صحه گذاشت، همه آنچه دیروز کهگیلویه بزرگ داشت و امروز ندارد باعث شد تا بازگشت عزت و شوکت از دست رفته سرزمین بلاد شاپور فریاد نخبگان شود.
آن زمان که سیاسیون کهگیلویه دیدند در کنار دستشان با لشکر کشی مسئولین استان معارفه ای انجام و تکریم به معنای واقعی انجام میشود و اینجا در بلاد شاپور، شبانه فرزند کهگیلویه عزل میشود مظلومیت را بیش از هر زمان دیگر لمس کردند و فریاد عزت از دست رفته کهگیلویه تیتر رسانه ها شد.
اگر چه انتظار این بود فضای سیاسی تلطیف داده شود متاسفانه پشت بند عزل فرماندار کهگیلویه در آن زمان شاهد بودیم دیگر فرزند این دیار که اتفاقا از فریاد زنندگان و عزت خواهان کهگیلویه نیز بود قربانی شد تا مطالبه گری حول این موضوع خاموش شود ولی مقایسه در نوع معارفه ها در کهگیلویه و سایر مناطق مدت ها نقل محافل عمومی و فضای مجازی و رسانه ای بود و عزت خواهی به یک مطالبه منطقه ای تبدیل شد.
رویدادها، تصمیم گیری های سیاسی و همه آن چه در این سالهای اخیر در کهگیلویه بویر احمد به وقوع پیوست مُدام در ذهن مردمان کهگیلویه بزرگ بازپخش میشد تا سر انجام آنان ۲ اسفند دست به تغییر بزنند، تغییری که با مطالبه گری عزت از دست رفته کهگیلویه شروع و در این برهه از زمان عدل هاشمی را نشانه گرفت.
حال باید منتظر ماند و دید در سالهای پیش رو آیا سید محمد موحد می تواند یک تعادل در موضع گیریهای سیاسی خود ایجاد و ناجی کهگیلویه باشد.


تاریخ انتشار : 15 اسفند 1398 00:30» اخبار مرتبط:

 • موحد هم فعال سیاسی است هم مصلح اجتماعی
 • بازگشت موحد بازگشت عزت به کهگیلویه
 • حمله تند به نماینده کهگیلویه بزرگ در بلاد شاپور: اگر کهگیلویه تاجگردون داشت ...
 • واکنش فعالان اصلاح طلب کهگیلویه وبه نامه عدل هاشمی پور علیه مدیرکل سیاسی اس ...
 • با بازگشت عدل ؛ رقابت در کهگیلویه تک حذفی شد/ دربی عدل –موحد به ۷ اسفند مو ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام