مشروح اخبار


» چند خبر کوتاه از استان کهگیلویه و بویراحمدفرماندار گچساران بر آمادگی کمیته‌های خدمات سفر گچساران برای میزبانی از مهمانان نوروزی در ایام نوروز تاکید کرد.به گزارش راک نیوز، علی خوانپایه  در نشست ستاد خدمات سفر که با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد و  روسای ادارات شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان گچساران به دلیل داشتن مناطق گردشگری، سیاحتی و زیارتی هر ساله در ایام نوروز میزبان مهمانان بسیاری از نقاط مختلف کشور است.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌های9گانه ستاد تسهیلات سفر نوروزی گفت: این ستاد امکانات و تدارکات لازم را در یک وضعیت بهتری برای اسکان مسافران نوروزی فراهم کند و برنامه‌های اجرایی خود را به صورت مدون انجام دهند تا خدماتی مطلوبتر در اختیار مسافران قرار گیرد.

 فرماندار گچساران  گفت: با توجه به بارندگی های خوب امسال بسیاری از مناطق گردشگری این شهرستان سرسبز شده و پیش‌‌بینی می‌شود که در نوروز سال آینده میزبان مهمانان و گردشگران زیادی باشیم.

 بالاترین مقام اجرایی گچساران ادامه داد: شهرستان گچساران به لحاظ قرار گرفتن در مسیر استان‌های همجوار مانند بوشهر، فارس و خوزستان و همچنین داشتن تفرجگاه‌ها و به خصوص داشتن امامزادگان واجب تعظیم، مکان‌های تاریخی و تفریحی همگی موجب شده که هر ساله مهمانان زیادی را در این ایام شاهد باشیم.

وی با اشاره به حرم مطهر بی‌بی حکیمه خاتون(س) افزود: بسیاری از مسافران نوروزی برای زیات آن حضرت از سایر نقاط کشور و همچنین از کشورهای مختلف عربی برای زیات مرقد بی‌بی حکیمه خاتون به این شهرستان سفر می‌کنند و ما باید اقدامات و امکانات لازم را برای این زوار در آن منطقه فراهم کنیم.

********************************************
نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون اقتصادی اداره کل اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار و ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی به بیان مشکلات خود پرداختند.

یکی از واحدهایی که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به مشکلات آن پرداخته شد مجتمع نان بهارستانی یاسوج بود که به گفته قاسم‌پور مدیر این مجتمع همه مجوزات لازم اخذ شده است

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد اشتغال این مجتمع تعطیل شده و تنها بخش نان تیری و صنعتی مجتمع فعال است، ادامه داد: بعد از ۱۰ سال سهمیه آرد مجتمع قطع شده است در حالی که سازمان صمت باید کمک کند و سهمیه آرد اختصاص دهد، این مجتمع برای ۲۰ خانمی که از شرایط معیشتی پایینی برخوردارند اشتغال ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: در همه استان‌ها نان سنتی عرضه می‌شود نان تیری استان ما هم باید با کمک سازمان صنعت و معدن به سایر استان‌ها معرفی شود.

وی بیان کرد: در همه جای این استان ارد به صورت ازاد و غیر بهداشتی توزیع می‌شود کسی جلوی این کار نمی‌ایستد اما این مجتمع که اشتغال ایجاد کرده  مقابلش می‌ایستند و سهمیه آردش را قطع می‌کنند.

در ادامه این نشست صداقت‌کیش مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی گفت: نمی‌شود آرد یارانه‌ای در اختیار این مجتمع قرار داد اما نان مجتمع به صورت آزاد به فروش برسد.این مجتمع می‌تواند سهمیه مورد نیاز را از استان‌های اصفهان و فارس و سایر استان‌ها خریداری کند.

صداقت عنوان کرد: دولت نمی‌تواند آراد یارانه‌ای به مجتمع‌‌ها بدهد بعد نان به صورت آزاد توزیع شود این کار خلاف است.

در ادامه سالار حسین‌پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حمایت این سازمان از مصرف کننده گفت: این وضعیت باید اصلاح شود قطع سهمیه آرد مجتمع به دلیل فروش نان به صورت آزاد است.

در پایان این مبحث هم سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست بیان کرد: در کارگروه آرد و نان این موضوع بررسی و مصوب شود که نان به صورت آزاد یا دولتی توزیع شود.

اما در بخش دیگری از نشست امروز شفیعی‌نژاد یکی از سرمایه‌گذاران از نگاه‌های سیاسی در حوزه اقتصادی انتقاد کرد و گفت: چرا کارشناسان حوزه اقتصادی سیاسی برخورد می‌کنند سرمایه‌گذار سیاسی نیست.

وی از فراهم نبودن زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان انتقاد کرد و گفت: می‌گویند همه زیرساخت‌ها در شهرک‌ها  برای سرمایه‌گذاری فراهم است ما هم می‌رویم و هزینه می‌کنیم اما زیرساختی وجود ندارد.

شفیعی‌نژاد بیان کرد: مسوولان در زمان بازدید از طرح‌ها و پروژه‌ها به ما می‌گویند در کنارتان هستیم و کمک می‌کنیم  اما کار که آغاز می‌شود ما را تنها می‌گذارند.

وی بیان کرد: بسیاری از کارشناسان در حوزه‌های اقتصادی به جای مدیر تصمیم می‌گیرند  و این ظلم به مردم بویراحمد است.

 در این نشست مشکل صادرات شرکت آریاپالایش صادر کننده محصولات نفتی مطرح شد که احمدی مدیرکل گمرگ بیان کرد: صادرات محصولات نفتی احتیاج به گمرگ اختصاصی دارد گمرگ کهگیلویه و بویراحمد مستندات لازم را ارائه کرده و انتظار می‌رود تا نیمه اول اسفند مجوز لازم صادر شود.


********************************************
مجید صفایی در نشست ستاد خدمات سفر که با حضور فرماندار  و روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سه دستگاه مهم  با یک دیگر ادغام شده و موجب گستردگی کار در این دستگاه شده است.

وی با اشارع به اینکه  به برگزاری نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی گفت: ستاد تسهیلات نوروزی در  حوزه گردشگری است که کمیته ۱۰گانه برای ستاد خدمات سفر تشکیل می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شهرستان گچساران در زمینه مهمان‌نوازی رتبه اول را در استان دارد، گفت:   وظیفه ما این است که مسافرانی که برای تفریح و گردشگری که  به این استان سفر م‌ کنند با خاطرات خوش از این شهرستان خارج شوند.

صفایی در ادامه ابراز کرد:  شهرستان گچساران دارای ۲۰۰اثر تاریخی است که تا کنون  ۱۳۸ اثر تاریخی و معنوی این شهرستان در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.

 این مسوول با بیان اینکه پنج دفتر خدمات سفر در شهرستان گچساران دایر است، گفت: یکی دیگر از ظرفیت‌های این شهرستان که موجب شده  مسافران زیادی در این محور تردداشته باشند وجود بنادر جنوبی است.

  وی عنوان کرد:گردشگران و مسافران  هرساله برای زیارت حرم بی بی حکیمه (س)، بارگاه امامزاده جعفر (ع)،  و مناطق گردشگری از جمله باغ فردوس، دشتک دیل، قلات گناوه، آبشار کیوان لیشتر، سد کوثر، آبشار رودبال، آبشار هرجون و روستای موگ، کوشک گودنگون و مارین در شهرستان گچساران همه به این شهرستان در تمامی فصول سال  به این شهرستان مسافرت می‌کنند. تعداد پنج دفتر

صفایی اذعان کرد:  در گچساران مجتمع خدمات تفریحی و گردشگری  وجود  دارد که تعدادی در اختیار میراث فرهنگی است.

 وی با اشاره به اینکه در برخی از روستاهای گچساران بوم گردی وجود دارد، افزود:  2 روستای سربیشه و بید زرد  این شهرستان به عنوان پایلوت صنایع دستی در کشور در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد  در ادامه ابراز کرد: در اردیبهشت ماه سال آینده جشنواره  کوچ عشایر  با مشارکت 12 استان به میزبانی گچساران برگزار می‌شود که این جشنواره به ثبت ملی خواهد رسید.

 صفایی با اشاره به برگزاری جشنواره کوچ عشایر در شهرستان گچساران خاطرنشان کرد:  مناطق عشایر نشین گچساران نسبت به دیگر مناطق استان بیشتر است.
********************************************
در دهمین جلسه شورای معاونین ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد که به ریاست علوی مدیر کل و اعضای شورای معاونین برگزار شد ،بر تعطیلی اماکن ورزشی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکید شد .

دراین نشست که با محوریت پیشگیری از بیماری کرونا ویروس و پیگیری مصوبات جلسه قبلی برگزار شد ،کبری راد سلیمانی رئیس توسعه منابع انسانی ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد به تشریح مصوبات قبلی جلسه شورای معاونین پرداخت و از اجرایی شدن مصوبات قبلی توسط معاونین و مسئولین ستادی اداره کل خبر داد.
راد سلیمانی ،رئیس توسعه منابع انسانی ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد پیگیری راه اندازی پیست اسکی کاکان ،بیمه تکمیلی کارکنان ،ستاد المپیک 2020 توکیو ،پیگیری برنامه های چشم انداز سال 1399 و طرح قامت سنجی زنان ودختران روستایی را از مهمترین مصوبات قبلی ذکر واز تلاش و پیگیری معاونین و مسئولین ستادی در تحقق این مصوبات تقدیر کرد.
علوی ،مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد از تلاش معاونین و مسئولین ستادی در پیگیری و اجرایی شدن مصوبات قبلی نشست معاونین تقدیر و خواستار پیگیری و تلاش جددی در رفع مشکلات حوزه اداری و ورزش شد.
سید محمد تقی علوی ،مدیر کل ورزش و جوانان استان با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور و استان بر تعطیلی کلیه مسابقات ورزشی ، جلسات ،جشنواره های ورزشی و اماکن ورزشی ،باشگاهها و استخرهای تحت مدیریت دستگاه ورزش و جوانان استان تا پایان هفته ی جاری (نهم اسفندماه )تاکید کرد.
رصد تعطیلی اماکن ورزشی توسط اعضای شورای معاونین ،اطلاع رسانی تعطیلی اماکن ورزشی توسط روابط عمومی اداره کل ،عدم تجمع همکاران ،تهیه مواد استریل و ضد عفونی کننده توسط معاونت منابع و پشتیبانی ،لغو میزبانی مسابقات بسکتبال لیگ برتر جوانان در یاسوج و مجمع انتخابات هیات دوچرخه سواری از دیگر مصوبات دهمین نشست شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد بود.


********************************************
کارشناس اداره کل هواشناسی استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته امامزاده جعفر ۲۵.۲ درجه سانتیگراد گرمترین نقاط استان گزارش شد.

یاریجو افزود: آسمان استان برای ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری گاهی بارش باران در اواخر وقت همراه با رگبار و رعد و برق در بعضی ساعات با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می‌شود.


********************************************
محمدطاهر طیب‌زادگان امروز در نشست شورای سلامت شهرستان در فرمانداری دهدشت اظهار داشت: به محض گزارش اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در کشور، سیستم بهداشت و درمان در راستای مقابله با این ویروس فعال شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: از روز چهارشنبه هماهنگ با پروتکل کشوری کارهای پیشگیرانه در راستای مقابله با کرونا در شهرستان آغاز شد.

وی اضافه کرد: پنج کمیته اضطراری تشکیل و جلسات آموزشی برای پرسنل و کادر بهداشت و درمان برگزار شد 10 هزار تراکت آموزشی تهیه و بین مراجعه کنندگان در مراکز درمانی و بهداشتی توزیع کردیم.

 وی از تشکیل کمیته‌های مختلف بیماری‌های همه‌گیر در بیمارستان خبر داد و افزود: مقوله آموزش طی این مدت در دستور کار قرار گرفت.

طیب‌زادگان با بیان اینکه نیاز بود مکانی را در بیمارستان آماده کنیم تا بیماران تحت مراقبت و طی شدن روال درمان قرار گیرند،گفت: اما در هر استان برای نمونه‌گیری و بررسی ابعاد بیشتر یک بیمارستان اختصاص یافت
که در استان ما بیمارستان شهید جلیل یاسوج با تعداد تخت کافی و متخصصان عفونی به این موضوع اختصاص یافته است.

وی گفت: با توجه به اینکه در این بازه زمانی بیماران مبتلا به انفلوانزای فصلی و عفونی ممکن است به بیمارستان مراجعه کنند، متخصص عفونی بررسی لازم را انجام و در صورت مشکوک بودن به کرونا با آمبولانس مجزا به یاسوج اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این ویروس نسبت به آنفلوانزا و سایر اپیدمی‌ها تفاوت دارد، افزود: میزان‌ مرگ و میر آنفلوانزا کمتر از پیش بینی شده بود که در شهرستان ما یک مورد مرگ انفلوانزایی داشتیم ولی کرونا ناشناخته است واکسن ندارد و بر خلاف دیگر بیماریها درمان قطعی تا الان نداشته است.

این مسؤول مهمترین اصل را پیشگیری خواند و گفت: لازم است همه با هم‌ این کار را با بسیج عمومی در ادارات انجام دهیم.

وی با اشاره به جو روانی ایجاد شده در ابهام اطلاعات تصریح کرد: کلیپ‌هایی که در فضای مجازی از شیوع کرونا در دهدشت منتشر شده واقعیت ندارد.

وی ادامه داد: فضای مجازی بار روانی ایجاد می‌کند درست است باید کرونا را دست کم نگیریم اما حفظ خونسردی مهم است.

طیب‌زادگان بیان داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت دانشگاه علوم‌ پزشکی موارد ابتلا را اعلام می‌کند و به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تا دیشب سه مورد مشکوک در استان داشتیم که جواب تست هنوز اعلام نشده است.

وی اطلاع‌رسانی و آکاهی‌بخشی در مقابله و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه را مهم خواند و از شهرداری خواست بیلبوردهای شهری به شبکه بهداشت اختصاص داده شود.

طیب‌زادگان گفت: با توجه به هزینه‌ قرنطینه‌سازی و امکانات موجود بهترین توصیه ما برای پرسنلی که علائم بیماری را دارند قرنطینه در منزل تا بهبودی کامل است.
********************************************
معاون بهداشتی علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دنیای کنونی دنیای اطلاعات است و هر کشوری اطلاعات را در دست بگیرد برنده بازی است و باید در این موضوع کرونا هم اطلاع‌رسانی خوب داشته باشید و در صورتی که در اطلاع‌رسانی کمک نشود کار ما عقیم می‌ماند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که رسانه های استان به بلوغ و عقلانیت خوبی رسیده‌اند اظهار کرد: در حوزه بهداشتی و درمانی به کمک شما نیاز داریم و اگر جایی کار ما عقیم مانده به دلیل اطلاع‌رسانی ضعیف بوده است.

بانشی افزود: چهل سال از عمر انقلاب می‌گذرد و ۲۰ سال عمر مردم را این انقلاب زیادتر کرده است آن هم در منطقه‌ای مثل خاورمیانه که شاهد جنگ‌ها و بحران‌ها بوده ایم؛ سیستم سلامت ما اکنون در جهان یکی از سیستم‌های شناخته شده است.

وی گفت: همه مسوولان از رهبری در راس نظام گرفته تا بهورزهای ما در خانه‌های بهداشت دغدغه سلامت مردم را دارند و باید امروز به داشته‌های خود بنازیم برای رسیدن به مرتبه‌های بالا باید خیلی از شاخص‌های خود را ارتقا دهیم‌.

این مسوول گفت: نباید به واکسن‌ها و پوشش آنها در حال حاضر راضی باشیم در حالی که در بسیاری از واکسن ها به پوشش ۱۰۰ درصدی نزدیک هستیم.

وی گفت: در استان هم در بسیاری از شاخص‌ها رتبه خوبی داریم در موضوع مرگ مادران باردار در کشور جایگاه بسیار خوبی داریم و جز استان‌های سرآمد هستیم در کمپین فشار خون هم بسیار خوب عمل کردیم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی استان گفت: در بحث فشار خون خیلی ها که خودشان نمی‌دانستند را آگاه کردیم و اکنون نزد ما پرونده دارند و تحت مراقبت هستند در مراقبت خدمات شهری و حاشیه شهری ایجاد پایگاه‌های سلامت شهری کارهای خوبی کردیم و در این ۸ ماه اخیر تعداد مراقبت ما در حاشیه شهرها دو برابر شده و از میانگین کشوری هم بالاتر هستیم.

وی گفت: در پزشک خانواده روستایی پزشکان ما مستقر هستند و در آنجا بیتوته می‌کنند و برای یک اتفاق کوچک هم بالگرد اعزام می‌کنیم و زنان باردار قبل از بارندگی انتقال داده می‌شوند و حتی اجاره خانه آنها هم داده می‌شود.

بانشی افزود: در حال حاضر ۵۲۰ برنامه را در سیستم بهداشتی استان اجرا می‌کنیم و در کل سیستم بهداشت و سلامت استان ما یکی از مجربترین سیستم سلامت در کشور به شمار می رود 

وی گفت: معضلاتی برای سیستم سلامت در دنیا پیش آمده که معضل اول آنفولانزا بود که در آبان ماه وارد کشور شد و ما در شهریور ماه جلسه آن را گرفتیم و تمهیدات اندیشیده شد یکی از استان‌هایی بودیم که هر چند دچار مشکل شدیم اما وضعیت بحرانی پیدا نکردیم.

بانشی ادامه داد: تحریم های ظالمانه آمریکا را هم داشتیم که واکسن و دارو به ما نمی دادند اما بحث آنفلوانزا را با کمترین هزینه پشت سر گذاشتیم و تلفات ما بسیار کم بود.

وی گفت: متاسفانه تا آمدیم که نفس راحتی از آنفلوانزا بکشیم در همین حین بود که خبری ناگوار شنیدیم که در چین چنین اتفاقی افتاده و شوک برانگیز بود.

بانشی گفت: کرونا بیماری ویروسی است و جهانی می‌شود و قطعا همه کشورهای جهان درگیر می‌شوند و ما هم که مراوده تنگانگ با چین داشتیم پیش بینی ورود آن را داشتیم علی‌رغم این که اقدامات لازم انجام شد و همین که الان کشور بیست و پنجم هستیم که ویروس وارد شده نشان دهنده این است که خوب عمل کرده ایم.

 وی گفت: سازمان جهانی بهداشت هم اکنون در سردرگمی است هر چند روش پیشگیری را نمی‌دانستیم ولی اکنون حداقل  تجربیات را از این ۲۶ کشور که جلوتر از ما دچار شده‌‌اند را داریم.

بانشی گفت: این بیماری را پیش‌بینی می‌کردیم اما از کجا وارد شدن را نمی‌دانستیم  بیماری ابهاماتی دارد که تا ۱۴ روز نامشخص است و علامت آن با آنفلوآنزا یکی است که کار را سخت می‌کند.

وی افزود: البته یکی از بیماری‌هایی است که قد ت سرایت بالایی دارد و البته کمترین کشندگی را دارد و ۸۰ درصد اتوماتیک‌وار خوب می‌شود اما بار روانی دارد از آنفلوآنزا خیلی میزان کشندگی کمتری دارد  و تنها ۲ درصد افراد در معرض خطر بیشتری هستند که یکی از افراد چاق و دیگری زنان باردار هستند و آن‌هایی که هر گونه بیماری خاص و با سن بالا دارند نیز در معرض خطر هستند.

بانشی گفت: در استان کارهای خوبی کردیم مخصوصا در آنفلوانزا که معتقد بودم باید جشنی برای ریشه‌کنی آن به پا می کردیم و امیدوارم جشن پایان کرونا را هم بگیریم. 

وی گفت: در استان ما هم قطعا وارد می‌شود که اول از همه باید بار روانی از روی دوش مردم برداشته شود این بیماری یک معضل اساسی دارد که اگر قطرات آن بریزد تا ۹ روز می‌تواند زنده بماند و یکی از راه های اصلی ارتباط دست دادن است.

بانشی افزود: در این بیماری یکی از کلیدی‌ترین راه ها این است که ارتباطات دستی را اول از همه قطع کنیم و شستن مداوم دست‌ها را فراموش نکنیم که با آب و صابون معمولی کفایت می‌کند.

وی گفت: روبوسی کردن را باید کاهش دهیم و تجمع در محافل سر بسته را نداشته باشیم و هر جا مراسمی هست که نیاز به جمع شدن دارد را کم کنیم.

بانشی تاکید کرد: یکی از موارد خیلی مهم قلیان‌ها هستند اگر در یک قلیان سرا یک قلیان آماده بیماری شود روزی ۹۰ نفر آلوده می‌شوند که قرار شد به شدت در استان جمع شوند باید این ۲۵۰ مرکز قلیان در استان تعطیل شود که البته بهداشت به تنهایی زورش نمی‌رسد.

وی در خصوص بیمارستان شهید جلیل هم توضیح داد که ما از 8 بهمن کار خوبی انجام دادیم و پیش از خیلی از استان‌ها این بیمارستان را جهت این کار تخلیه کردیم تا اگر موردی بود به این بیمارستان انتقال داده شوند اما برعکس از کار خوب ما چیز دیگری در فضای مسموم و آلوده مجازی ساختند و این کار خوب و پیشگیرانه را زیر سؤال بردند.

وی گفت: کار بدی نکردیم اگر یک فرد مشکوک را با لباس  خاص به بیمارستان فرستادیم چرا که می‌خواستیم پیشگیری کنیم اما در فضای مجازی به گونه‌ای دیگر خبر آن منعکس شد که برای مردم بار روانی دارد.


********************************************

حجت الاسلام «سید جواد خاضع» در گفتگو با خبرنگاران، گفت: مردم ولايت مدار و انقلابی استان كهگيلويه و بويراحمد در روز دوم اسفندماه ۹۸ با حضور حداکثری خود در يازدهمين دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بار دیگر از امتحان بزرگ انتخابات سربلند بیرون آمدند.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مردم این استان بالاترین میزان مشارکت در سطح کشور را به خود اختصاص دادند، اظهار داشت: این مردم با خلق حماسه ای باشکوه، برگ زرین دیگری بر صحیفه سرشار از عزت و افتخار خود افزودند.


حجت الاسلام خاضع ابراز داشت: مردم غیور و شجاع استان با مشاركت آگاهانه و ستودنی در اين آوردگاه حماسی و پر عظمت، با آرمان های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهيدان سرافراز انقلاب تجدید میثاق کردند و به فرمان رهبری حكيم انقلاب لبیک گفتند.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر ادامه گفتمان مقاومت و پاسداری از خون پاک سيدالشهدای جبهه مقاومت سپهبد «شهيد حاج قاسم سليمانی، موجب عزت و سربلندی بيش از پيش ايران اسلامی در عرصه های بين‌المللی شدند.


این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از درخشش مطلوب مردم فهیم استان، ناکام گذاشتن تبلیغات منفی و عملیات روانی همه جانبه دشمنان و از بصيرت و شورآفرينی تک تک مردم بصیر استان با همه وجود تقدير و تشكر می كنم.

 

وی ادامه داد: از دست اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از هيئت های اجرايی، نظارت، نيروهای مقتدر نظامی و انتظامی و امنیتی، بسيج قهرمان و اصحاب رسانه بالاخص شبکه استانی دنا دست مريزاد و خداقوت عرض می کنم و ضمن تبریک به منتخبین محترم مردم شهیدپرور استان در مجلس شورای اسلامی، توفیق هر چه بیشتر این عزیزان در خدمت رسانی خالصانه و جهادی به مردم صبور و انقلابی استان را از خداوند سبحان مسئلت دارم.

 

حجت الاسلام خاضع گفت: از همه کاندیداهای محترم انتخابات و عموم هواداران شان که باعث افزایش شور و نشاط سیاسی، رونق و گرمی تنور انتخابات شدند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همگان توصیه می کنم که با پایان یافتن رقابت های انتخاباتی، رفاقت ها را جایگزین رقابت ها کنند و با وحدت، انسجام و همدلی برای حل مشکلات و معضلات مردم و رفع محرومیت منطقه و پیشرفت و توسعه استان و اعتلای کشور عزیزمان تلاش مضاعف داشته باشند.


********************************************
علیرضا اتابک امروز در نشست اضطراری شورای سلامت که با محوریت «کرونا» برگزار شده بود، اظهار داشت: به لحاظ حساسیت موضوع برای مقابله با این ویروس باید آمادگی داشته باشیم.

فرماندار کهگیلویه گفت: با فراهم نمودن آمادگی روانی جامعه زمینه را بوجود آوریم که مردم نترسند اما این نباید منجر به بی احتیاطی در پیشگیری شود.

اتابک با بیان اینکه آگاهی بخشی به مردم در دستور کار قرار گیرد، افزود: این آگاهی‌بخشی زمانی نتیجه‌بخش می‌شود که مردم بدانند و مراقبت کنند.

اتابک گفت: اگر شیوع ویروس کرونا اپیدمی شد مقابله هم سخت خواهد شد.

رئیس شورای سلامت کهگیلویه بر آماده‌باش ادارات جهت پیشگیری از این ویروس تأکید کرد.

اتابک اضافه کرد: همه تمهیدات لازم در اماکن عمومی، اغذیه‌فروشی، خبازی و سایر صنوف اندیشیده و بیلبوردهای شهری به اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری و مقابله اختصاص داده شود.


********************************************
بیژن شجاعیان رئیس زندان یاسوج از برگزاری مستمر شوراهای طبقه بندی در زندان و اعطاء رفاهیاتی همچون مرخصی، اشتغال به کار ، عفو، انتقال و مرخصی پایان حبس خبر داد.
رئیس زندان مرکزی یاسوج گفت: با تأکید مدیر کل زندان ها و اهتمام جدی مسؤلین قضایی استان در هفته های اخیر هفته ای سه بار شورای طبقه بندی جهت کمک به زندانیان تشکیل جلسه می دهد .
شجاعیان اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل های ساماندهی و به منظور کاهش جمعیت کیفری و ارائه تسهیلات به زندانیان واجد شرایط ، جلسه شورای طبقه بندی با حضور حبیبی دادیار ناظر زندان و اعضاء شورا در محل دفتر رئیس زندان برگزار شد.
وی افزود : در این جلسه ضمن بررسی پرونده های قضایی زندانیان حوزه های مربوطه با اعطای تسهیلات به زندانیان واجد شرایط شامل۶۰ نفر مرخصی و ۲۶ نفر اشتغال باز موافقت شد.
********************************************
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این نهاد به‌منظور حمایت از نیازمندان برنامه‌های متفاوتی را در سال اجرا می‌کند، گفت: 10 هزار و 535 یتیم و فرزند محسنین در سال جاری تحت حمایت این نهاد هستند که در طول سال خدمات متفاوتی به آن‌ها ارائه می‌شود.
وی بابیان اینکه کمیته امداد به‌منظور حمایت از کودکان بی‌سرپرست و نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین را در اولویت برنامه‌های خود دارد، افزود: در حال حاضر 7284 حامی خیر و نیکوکار حمایت از 4936 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده‌دارند.
مبشری بابیان اینکه از مجموع فرزندان تحت حمایت حامیان 2823 نفر یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون 5599 نفر از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد -980 یتیم و 4619 فرزند محسنین- بدون حامی و چشم‌انتظار حمایت خیران و نیکوکاران‌اند.  
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار در سال جاری هشت میلیارد و 955میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، گفت: از خیران و نیکوکاران در آستانه جشن نیکوکاری این نهاد و همچنین سال نو دعوت می‌کنیم تا با مشارکت در این جشن و سایر برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد یاریگر نیازمندان این نهاد و به‌خصوص ایتام باشند.
مبشری به طرح جدید کمیته امداد با نام «هر کارمند یک حامی» اشاره و بیان کرد: امید است که با اجرای این طرح در استان بتوانیم از ظرفیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین استفاده و بهره بیشتری ببریم.

********************************************
در دیداری که کارکنان منابع طبیعی با نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه مرکز استان داشتند حجت الاسلام سید نصیر حسینی  منابع طبیعی را یکی از نعمت‌هایی دانست که به بشر اعطا شده و گفت: هر کاری که انسان برای حفظ منابع طبیعی انجام دهد منفعت و سودش به خودش برمی‌گردد.

امام جمعه یاسوج بیان‌ کرد: تخریب منابع طبیعی ضرر زدن به حیات است و از نظر اسلام کسی حق ندارد به خودش ضرر بزند حق حیات نعمتی است که کسی حق ندارد آن را از خودش یا دیگری بگیرد.

وی تخریب منابع طبیعی را جرم و گناه بزرگ دانست و عنوان کرد: میزان تخریب منابع طبیعی نسبت به گذشته بیشتر شده کرد: در گذشته تخریب منابع طبیعی علی‌رغم مشکلات مردم و سواد پایین کمتر بوده اما در دوره‌ای که علم پیشرفت کرده و در تمام روستاها فارغ‌التحصیل وجود دارد باز منابع طبیعی مورد تخریب واقع می‌شود.

امام جمعه یاسوج بر نقش خانواده‌ها، معلمان، صدا و سیما و سایر نهادها بر فرهنگ سازی در حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد و بیان داشت: خانواده‌ها حفاظت از منابع طبیعی را که حیات بشر بر آن قرار دارد، باید مثل آموزه‌های دینی به فرزندان یاد بدهند. روحانیون در تریبون‌ها، معلمان در مدارس و صدا و سیما در برنامه‌های خود باید فرهنگ منابع طبیعی را گسترش دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه بر لزوم حفظ منابع طبیعی از سوی این دستگاه اشاره کرد و بیان داشت: هر تصمیمی که در اداره منابع طبیعی صورت می‌گیرد بدون هیچ گونه تعصب قومی، شخصی و سیاسی بوده و کارکنان این اداره بدون هیچ چشمداشتی به انجام فعالیت می پردازند.

حکمتیان‌اصل لازمه حفظ منابع طبیعی را فرهنگ سازی و تلاش همه جانبه دستگاه ها، نهادها و مردم دانست و بر دو سویه بودن نقش منابع طبیعی در زندگی مردم تاکید کرد و افزود: در استان جهت حفظ منابع طبیعی با مشارکت مردم توانستیم منافع آن ها را از طریق منابع طبیعی در نظر گرفتیم نه اینکه کاری کنیم که منابع طبیعی برای مردم ضرر و زیان به دنبال داشته باشد.

حکمتیان اصل افزود:اجرای 6000 هکتار گیاهان دارویی با اعتبار 3میلیارد تومان در مناطق استان را یکی از موارد اشتغال زایی منابع طبیعی دانست و عنوان کرد: استفاده از گونه‌های مقاوم به خشکی و متناسب با اقلیم در حوزه‌های بالادست سدهای کارون  و کوثر که تخریب و فرسایش خاک بالایی دارند را یکی از فعالیت‌های منابع طبیعی استان دانست.


********************************************
محمدعلی پیرسبزی گفت: شفاف سازی از سیاست های اولویت دار فرهنگ فرهنگ و ارشاد اسلامی است که این مهم مورد توجه این اداره کل می باشد.

وی با بیان اینکه باید همواره به شفاف سازی برای ایجاد اعتماد اجتماعی باور داشته باشیم افزود: اصل شفاف سازی برای تقویت اعتماد عمومی به دولت و دست اندرکاران نظام می باشد که باید با نگاه واقع بیانه به آن عمل کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در راستای سیاست شفاف سازی و با برسی های انجام گرفته و رصد هزینه جاری این اداره کل در هشت ماهه اول سال 98 و با تاکید بر صرفه جویی، شاهد کاهش هزینه های جاری بوده ایم.

پیرسبزی در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای این سیاست همه هزینه های این اداره کل در سرفصل های جاری،عمرانی و فرهنگی در آینده نزدیک اعلام می شود.


********************************************

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این نام نویسی از ۲۶ بهمن ماه امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و قرار بود تا سوم اسفندماه نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: تمدید مهلت این نام نویسی از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این نام نویسی تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه پنجم اسفندماه ۱۳۹۸ در کشور و استان ادامه دارد و به هیچ وجه نیز تمدید نخواهد شد.

زارع پور عنوان کرد: آن عده از دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند نام نویسی را به ساعت های پایانی موکول نکنند. 

وی ابراز داشت: پذیرش دانش آموزان شرکت کننده در این آزمون برای ورود به پایه هفتم دوره متوسطه اول و پایه دهم دوره متوسطه دوم مدارس استعدادهای درخشان کهگیلویه و بویراحمد تنها بر اساس نمره آزمون ورودی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی و شرکت دانش آموزان پایه هفتم استان در این آزمون با مراجعه به سامانه hoosh.medu.ir و بایه دهم نیز با مراجعه به سامانه azmoon.medu.ir و دریافت رمز همگام از آموزشگاه محل تحصیل امکان پذیر است.

زارع پور اظهار داشت: مبلغ نام نویسی و شرکت در این آزمون ۲۵۰ هزار ریال بوده که تنها از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد پس از طی مراحل نام نویسی در این آزمون شماره پیگیری را دریافت و نزد خود نگه دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کارت ورود به جلسه این آزمون پنج روز قبل از برگزاری آن از طریق سامانه نام نویسی در اختیار دانش آموزان استان قرار می گیرد.

زارع پور عنوان کرد: آزمون دانش آموزان پایه هفتم ساعت ۹ صبح چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و آزمون دانش آموزان پایه دهم نیز ساعت ۱۴ عصر همان روز همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

وی ابراز داشت: مواد آزمون دانش آموزان پایه هفتم شامل هوش، استعداد و خلاقیت است و نمره منفی نیز دارد.

زارع پور گفت: ۲ دفترچه آزمون پایه دهم شامل استعداد تحلیلی (۵۰ پرسش با ۵۰ دقیقه زمان) که ۵۰ درصد نمره آزمون بوده و استعداد تحصیلی (۵۰ پرسش با ۷۰ دقیقه زمان) که ۵۰ درصد مابقی نمره آزمون است و حاوی دروس ریاضی، علوم، فارسی، اجتماعی، هدیه آسمانی و قرآن خواهد بود و هر درس نیز ۱۰ پرسش دارد.

وی اظهار داشت: حوزه امتحانی دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در این آزمون بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل آنان در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ است.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.


********************************************تاریخ انتشار : 5 اسفند 1398 15:53» اخبار مرتبط:

 • ۳نفر مشکوک به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد + توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشک ...
 • 5637 یتیم و فرزند محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بدون حامی هستند
 • در سال جاری محقق شد؛ رشد 36درصدی کمک‌های حامیان به ایتام و فرزندان محسنین ...
 • مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: حمایت کمیته امداد کهگیلوی ...
 • حمایت ۶۹۶۸ حامی از ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام