مشروح اخبار


» نشست ستاد دیه استان در دادگستری کل استان گهگیلویه وبویر احمد برگزار شد/تصاویربه منظور رسیدگی به درخواستهای محکومان جرائم مالی غیره عمد وکمک به آزادی زندانیان به ریاست دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان گهگیلویه وبویر احمد با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.


به منظور رسیدگی به درخواستهای محکومان جرائم مالی غیره عمد وکمک به آزادی زندانیان به ریاست دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان گهگیلویه وبویر احمد با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان ،دکتر نگین تاجی در این نشست با اظهار اینکه حرکت امروز در زمینه کاهش جرم حرکت رو به جلو وتقاضا برای پیشگیری وضعی است گفت: امروز کارهای فرهنگی و رسانه ی ملی می توانند با تولید برنامه های آگاه سازی، موضوع طلاق در جامعه را بررسی وعلت آن را وا کاوی نمایند.
 رئیس کل دادگستری استان افزود: چنانچه تعیین مهریه در کشور فرهنگ سازی شود دیگر شاهد پرونده های طلاق در محاکم دادگستری نخواهیم بود.
وی گفت: البته قانون گذار راه هایی را برای پرونده های مهریه مشخص کرده و ریاست معزز قوه قضائیه حضرت آیت الله رئیسی نیز بخشنامه ای را برای خروج بدهکاران مهریه از زندان ابلاغ نموده اند.
مقام ارشد قضایی استان در ادامه به تشکیل کار گروه های حقوقی وکیفری در مرکز و دیگر حوزه های قضایی استان اشاره نمود و اظهار داشت: به منظور آسیب شناسی آراء قضایی در 2 بخش حقوقی وکیفری کار گروه هایی را فعال کرده ایم تا آرائی که همکاران قضایی صادر می کنند، آسیب شناسی شده و در یک دوره 6 ماهه نکات مورد نظر برای شخص قاضی ارسال می شود تا هم آموزش داده باشیم و هم همکار قضایی به آسیب هایی که در رأی صادره وجود دارد، پی ببرد.
دکتر نگین تاجی در ادامه به نظام مند شدن نشست های قضایی در استان پرداخت وگفت: در هر حوزه قضایی هیئت تحریریه این نشست ها مشخص شده است و پاسخ سئوالات حقوقی بر اساس نظریه اکثریت تصمیم گیری شده و به صورت بروشور در اختیار قضات استان قرا رمی گیرد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع عنصر شناسی در جرائم اشاره نمود و اظهار کرد: در طرح عنصر شناسی جرائم ، زمان اطاله دادرسی ،بدون هزینه کاهش می یابد و طرح هر مسجد یک حقوقدان را با همکاری قضات و حقوقدانان در استان اجرا می نماییم.
دکتر نگین تاجی افزود: مردم استان در روستا ها، شهرها و محله ها می توانند پس از راه اندازی این کرسی حقوقی در مساجد، برای مشاوره حقوقی به آنان مراجعه و سوالات خود را مطرح و در همان مکان پاسخ حقوقی دریافت نمایند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه 38 فقره پرونده بدهکاران مالی جرائم غیره عمد در استان را بررسی نمود.
 دکتر نگین تاجی در همین زمینه با اظهار اینکه پرونده 38 نفر از بدهکاران در این نشست بررسی شد که بدهی بیش از 28میلیارد تومان داشتند گفت:مبلغ کل بدهی این افراد 283 میلیارد و 920میلیون و 534 هزار ریال بود که با همکاری ستاد دیه و شورا های حل اختلاف مستقر در ندامتگاه های استان، شکات مبلغ 248 میلیارد و 517 میلیون و 534 هزار ریال از مطالبات خود را بخشیدند.
رئیس ستاد دیه استان در ادامه با اظهار اینکه بدهکاران مهریه ، مشمول کمک بلاعوض نمی شوند افزود: مبلغ 27 میلیارد و 550 میلیون تسهیلات بانکی در قالب وام ارزان قیمت به محکومان مالی این پرونده ها پرداخت می شود.
وی افزود: کمک ستاد دیه کشور و استان 3 میلیاردو 173 میلیون ریال بوده است.
دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: مددجویان مبلغ 4 میلیارد و 286 میلیون ریال از مبلغ بدهی را ،خود فراهم کرده اند.
وی در پایان تأکید کرد: شایسته است بانک های عامل، نسبت به پرداخت وام این مددجویان تلاش بیشتری را داشته باشند.
در این نشست مدیران کل صدا و سیما ،زندان های استان ،کمیته امداد حضرت امام (ره) و اداره امور مالیاتی استان حضور داشتند.

نشست ستاد دیه استان در دادگستری کل استان گهگیلویه وبویر احمد برگزار شد/تصاویر

 

نشست ستاد دیه استان در دادگستری کل استان گهگیلویه وبویر احمد برگزار شد/تصاویر

 

نشست ستاد دیه استان در دادگستری کل استان گهگیلویه وبویر احمد برگزار شد/تصاویر

 

نشست ستاد دیه استان در دادگستری کل استان گهگیلویه وبویر احمد برگزار شد/تصاویر

 تاریخ انتشار : 7 مهر 1398 16:26» اخبار مرتبط:

 • رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از دادگستری شهرستان گچساران بازد ...
 • دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با رئیس کل دادگستری استان/تصاویر
 • بازدید سرزده از دادگستری شهرستان کهگیلویه/تصاویر
 • رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یاسوج منصوب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود