مشروح اخبار
 » پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت خبر داد.


به گزارش راک نیوز، غلامحسین حکمتیان در رابطه با جزئیات این تخصیص اعتبار، افزود: در مناطق هدف شهرستان باشت عملیات بیومکانیکی و بیولوژیکی انجام شده که خروجی های متعددی در پی خواهد داشت.

حکمتیان با بیان اینکه کنترل فرسایش خاک، کنترل روان‌ آب‌های سطحی، افزایش ذخیره آب‌های زیرزمینی و احیای جنگل‌ها از مزیت‌های اجرای این طرح‌ها است، ابراز کرد: اعتبار عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت که از محل صندوق توسعه ملی تأمین شد در چهار پروژه به مساحت ۳۵۰ هکتار در حال اجرا بوده و این اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

حکمتیان خاطرنشان کرد: چهار پروژه اجرا شده این شهرستان تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخش عمده آن عملیات نهال کاری شامل گونه‌های بلوط و کنار و بذرهای بلوط و بادام بوده که در عرصه‌های مناطق بوستان و شلال‌دان باشت اجرا شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان گفت: حجم بالای عملیات کاشت گونه‌های بذر و نهال در این شهرستان سبب غنی‌سازی و توسعه جنگل‌ها می‌شود.

وی افزود: همچنین اجرای این طرح‌ها در شهرستان باشت سبب جلوگیری از فرسایش خاک و در آینده ذخیره‌سازی آب برای زمین‌های کشاورزی خواهد شد.

حکمتیان با بیان اینکه پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت و پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در حال اجرا است، عنوان داشت: پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت ۴۰۰ هزار متر معکب ظرفیت ذخیره‌سازی آب دارد.

حکمتیان تصریح کرد: پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در ۱۹۰۰ متر مکعب اجرایی می شود که این پروژه نیز در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تاریخ انتشار : 18 دی 1397 17:39» اخبار مرتبط:

 • توزیع و کاشتن ۸۸ هزار نهال توسط اداره کل منابع طبیعی
 • مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد؛ عملیات اجرایی پروژه انتقال ...
 • پیشرفت فیزیکی بیمارستان 32تختخوابی باشت به 97 درصد رسید
 • طرح بهسازی و روکش آسفالت جاده باشت به چرام 60 درصد پیشرفت کاری دارد
 • فاز نخست طرح آبخیزداری آبدهگاه به پایان رسید
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس